W zakładce Źródła w Państwowej Szkole dla Leśniczych w Białowieży i w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym umieściłam wykaz książek, artykułów i rozporządzeń, które pozwoliły mi zgłębić temat szkolnictwa leśnego w latach miedzywojennych i 1945-1951. Zapraszam do zapoznania się i korzystania.
Może Ci się podobać również
W pomieszczeniach Technikum Leśnego w Białowieży powstaje Muzeum szkolnictwa leśnego. Docelowa powierzchnia ok. 200 m2. Projekt merytoryczny wykonała Anna Kulbacka, a projekt graficzny i realizacja jest dziełem firmy IMMERSIVE SPACE PROJEKT Sp. z.o.o. z Warszawy, pana Lecha Z. Nowackiego.
Z radością informuję o dostępności mojej książki o historii sztandaru szkoły leśnej w Żyrowicach, odnalezionego w kościele w Słonimiu. Jest to fascynująca historia, sięgająca czasów przedwojennych, opowiadająca losy sztandaru, jak również ludzi, którzy chronili go przez okres 50. lat. A także tych, którzy całe dorosłe życie tęsknili do niego, by u schyłku życia móc raz jeszcze zobaczyć sztandar swojej szkoły tu, na ziemiach polskich, i wspominać szkołę, która była ich domem.
Zapraszam do obejrzenie wystawy „Szkoły leśne w Białowieży – 90 lat w służbie ludziom i ojczystej przyrodzie” . Wystawa plenerowa została przygotowana w ramach obchodów 90-lecia szkolnictwa leśnego w Białowieży, które odbyły się 27 września 2019 roku. Jest umieszczona na ogrodzeniu szkoły i cieszy się dużym zainteresowaniem turystów i mieszkańców. Autorami wystawy są: Anna Kulbacka – projekt merytoryczny, Lech Z. Nowacki – projekt graficzny.
Aktualnie pracuję nad książką, której dałam tytuł „Być jak sosna polska. Średnia Szkoła Leśna w Warszawie 1916-1923.”
Jeżeli ktoś z Państwa jest w posiadaniu dokumentów, zdjęć bądź informacji o funkcjonowaniu tej szkoły, o kadrze, a także o absolwentach i ich losach byłabym wdzięczna za kontakt i chęć podzielenia się wiedzą i przekazania skanów.