Projekt nowego sztandaru TL w Białowieży

We wrześniu 2021 roku Technikum Leśne w Białowieży będzie obchodziło Jubileusz 70-lecia powstania szkoły. Absolwent z 1979 roku, Zdzisław Nowak, wyszedł z inicjatywą, aby absolwenci szkoły ufundowali białowieskiej społeczności nowy sztandar. Inicjatywa cieszy ię bardzo dużym zainteresowaniem absolwentów, ich rodzin, pracowników szkoły i przyjaciół. Wszyscy darczyńcy zostaną upamiętnieni. Akcja nadal trwa. 

Stowarzyszenie Rozwoju ZSL w Białowieży otworzyło specjalne konto na wpłaty darowizn na nowy sztandar Technikum Leśnego w Białowieży.
42 1240 5211 1111 0010 9373 0225

Zapraszamy jeszcze do wpłat.

Pan Lech Nowacki przygotował projekt sztandaru, który został zaakceptowany.

Lech Nowacki – artysta plastyk, projektant wnętrz w zakresie wystawienniczym. Zrealizował kilkuset projektów graficznych (ilustracje w gazetach, książkach, plakaty, okładki, pocztówki, formy rzeźbiarskie itd.); autor i realizator ponad sześćdziesięciu wystaw stałych, czasowych i plenerowych w Polsce, w tym w muzeach w naszym regionie: w Białowieży, Supraślu, Drozdowie k. Łomży, a także trzech projektów za granicą w Wiedniu, Kamieniukach, Wilnie.
W 2020 roku zrealizował wystawę poświęconą Chuście z Manopello w Bazylice pw. Grobu Bożego w Miechowie.

Haft projektu będzie wykonywany przez siostry z Zakonu Karmelitanek Bosych w Dysie koło Lublina. Od 11 lutego 2019 roku Przeoryszą w Dysie została wybrana

s. Miriam od Dzieciątka Jezus (Anna Dmuchowska). S. Miriam jest absolwentką Technikum Leśnego w Białowieży z 1977 roku.

Wybór osób do haftowania białowieskiego sztandaru jest więc symboliczny i pełen zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.